MAGYAR KUPA LATOLGATÓ

3. RÉSZ

A Magyar Kupa 2019 - 2020.-évi kiírásában a

csapata a VI. fordulóig tornázta fel magát.

2019 augusztus elsején a szinte hazai pályának nevezhető Goldball parkban fogadta a Budai FC SE  a régi nevén nevezve  Hegyvidék SE csapatát.

A fiatal erőkből álló csapat 12 percig tudta tartani a frontot az öregekkel szemben, és a félidőben 3 - 1 -el a vendégek ballaghattak be az öltözőbe.

A második félidőt igaz , hogy döntetlenre ( 1 - 1 ) tudták abszolválni a Tabániak , de ez édes kevés volt a továbbjutáshoz.

BUDAI FC SE   2 - 4   SVÁBHEGY FC

Második nekifutásra a 2019 június elsején a 30. fordulóban bajnoki találkozón,  a Vizesek sima ötöst gurítottak Bajzik József ( képen ) csapatának.

Most pedig jó két hónap után újból összehozta Őket a sorsolás,  igaz most a Magyar Kupában.

Az első félidőben először a Vízművek szerzett vezetést, majd a Svábhegy kétszer betalált , de egy barátságos iksszel vonulhattak az öltözőbe a csapatok játékosai. A Vízeseknél az 54. percben begyűjtött piros lap végett némileg meggyengült a volt két NB.I-es Újpesti játékosok ( Véber - Szlezák ) párosának csapata, de 10 perccel a kiállítás után újból vezetéshez jutottak.

Már-már eldöntöttnek tudták le a továbbjutást a szurkolók , de a 87. percben Marczinka Tamás ( képen) kiharcolt egy további kis szerencse társasjátékot.

A büntetőket a Svábhegy kezdte , és fejezte be eredményesen.

F. VÍZMŰVEK SK    3 - 3   SVÁBHEGY FC

BÜNTETŐKKEL 2 - 4

A harmadik kanyarban a Budafoki Promontor utcai pályát választották a hazai mérkőzésszínhelynek a Svábhegy csapata. Az 5. és az 53. percben találtak be az ellenfelüknek a hálójába Bánk Levente (képen) vezetésével a friss hegyi levegőn.

SVÁBHEGY FC   2 - 0  1908 SZAC BUDAPEST

A főtáblán találta magát magát egy kis időre a csapat !

Ismét Budafokon volt a mérkőzés a nagyon korai délutáni 15 órás kezdéssel.

Sajnos a Kazincbarciakat nem viselte annyira meg a 215 kilométeres buszozás , hogy ne tudták volna a bemacskásodott lábaikat a mérkőzés kezdésére felújítani.

Az első félidő tisztességes helytállást követően érvényesült az osztálykülönbség . A borsodiak egy soha el nem felejthető hatossal búcsúztak a pezsgőpincék hazájától Budafoktól.

SVÁBHEGY FC 0 - 6  KAZINCBARCIKA

A 2020 - 2021. évi kiírásban meg lesz a lehetősége a 1908 SZAC Budapestnek , hogy revansot vegyen a tavalyi év augusztus 14.én elszenvedett vereségéért a Magyar Kupában.

2019 november 2.-án a 1908 SZAC Budapest  bajnoki meccsen a 12. fordulóban  5 - 1 arányban húzta be a három pontot a Thököly úton.

A tippelés lehetősége adva van ! De ki találja el ?   Írd meg az oldal alján adva van a lehetőség !